REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Osiem miast w Polsce dostanie łącznie 190 mln zł. Mają zwiększyć ochronę przed ekstremalnymi opadamiartykuł
Pokaż artykuł
Osiem miast w Polsce dostanie łącznie 190 mln zł. Mają zwiększyć ochronę przed ekstremalnymi opadami
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przekaże na inwestycje wodne w ośmiu miastach kolejne fundusze. Z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS) 2021-2027 dofinansowanie inwestycji w ośmiu miastach wyniesie 190 mln zł.
W centrum Warszawy trwa remont Placu Trzech Krzyży [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy trwa remont Placu Trzech Krzyży [FILM + ZDJĘCIA]
Zaplanowano remont jezdni samego placu i fragmentów ulic dochodzących do niego, a także ronda de Gaulle’a oraz krótkiego odcinka ulicy Nowy Świat łączącego te dwa punkty.
Zabytkowa Fabryka Perun w Warszawie w nowym wcieleniu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowa Fabryka Perun w Warszawie w nowym wcieleniu [WIZUALIZACJE]
Na warszawskim Kamionku trwają prace nad projektem zagospodarowania dawnej fabryki Perun przy ulicy Grochowskiej. Nowa koncepcja opracowana przez pracownię WWAA zakłada rewitalizację zabytkowych hal przemysłowych, stworzenie nowej zabudowy mieszkaniowej z funkcjami usługowymi w parterach oraz otwartej, zapraszającej przestrzeni publicznej. Całość założenia inspirowana jest industrialną historią Grochowa i Kamionka, czerpiąc jednocześnie z współczesnych trendów w zakresie miejskich projektów wielofunkcyjnych. Prezentacja nowej koncepcji to kolejny etap dialogu na temat inwestycji realizowanej według przepisów specustawy mieszkaniowej.
Gdańsk: Z Piecek-Migowa do Wrzeszcza za kilka lat pojedzie tramwaj [MAPA+WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
Gdańsk: Z Piecek-Migowa do Wrzeszcza za kilka lat pojedzie tramwaj [MAPA+WIZUALIZACJA]
Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej kolejnego etapu Gdańskiego Programu Komunikacji Miejskiej tj. budowy trasy Gdańsk Południe – Wrzeszcz, obejmującej 3,6-kilometrową linię tramwajową. Unijna dotacja na ten cel ma wynieść prawie 256 mln zł. Szacunkowy koszt projektu opiewa zaś na 800 mln zł.
Augustiańska Residenceinwestycja
Pokaż inwestycję
Augustiańska Residence
Kraków, Śródmieście, Węgłowa
[Warszawa] Warszawskie biura w historycznych budynkachartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Warszawskie biura w historycznych budynkach
W Warszawie przybywa odrestaurowanych budynków, które pełnią funkcje biurowe i są na powrót ozdobą m...
[Lublin] Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiejinwestycja
Pokaż inwestycję
[Lublin] Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
Lublin, Śródmieście
Szwajcarski koncern Stadler rozbuduje fabrykę w woj. wielkopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Szwajcarski koncern Stadler rozbuduje fabrykę w woj. wielkopolskim
Szwajcarski koncern Stadler produkujący pojazdy szynowe, z kolejną nową inwestycją w Polsce. Ta znana, globalna firma rozbuduje swój zakład produkcyjny w województwie wielkopolskim, zlokalizowany w Środzie Wielkopolskiej. Generalnym wykonawcą inwestycji została wybrana firma WPIP Construction.
Przy wieżach Sea Towers w Gdyni powstanie luksusowy kompleks apartamentowo-usługowy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Przy wieżach Sea Towers w Gdyni powstanie luksusowy kompleks apartamentowo-usługowy [WIZUALIZACJE]
Szykuje się nowa, duża inwestycja w centrum Gdyni. W sąsiedztwie wież Sea Towers zostanie wybudowany luksusowy kompleks apartamentowo-usługowy z widokiem na morze i zatokę.
Polska firma z branży automotive rozbuduje zakład produkcyjny w Cieszynieartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży automotive rozbuduje zakład produkcyjny w Cieszynie
Nowa inwestycja polskiej, rodzinnej firmy w województwie śląskim, która została objęta wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). W 2022 roku firma Promot Zakłady Metalowe Sp. z o.o., która specjalizuje się w kuciu na gorąco oraz obróbce mechanicznej części metalowych, zainwestuje w rozbudowę swojej fabryki numer 2 w Cieszynie.
Koreańska firma z branży elektromobilności, Jingyoung HNS zainwestuje w WSSE "INVEST-PARK"artykuł
Pokaż artykuł
Koreańska firma z branży elektromobilności, Jingyoung HNS zainwestuje w WSSE "INVEST-PARK"
Kolejna firma z Korei Południowej zdecydowała się zainwestować w Polsce. Tym razem jest to Jingyoung HNS CO., LTD. Polski oddział tej firmy Jinyoung HNS Poland wybuduje zakład produkcyjny w gminie Skarbimierz pod Brzegiem, na granicy województwa opolskiego i dolnośląskiego. Będzie to pierwsza inwestycja produkcyjna tej firmy w Europie.
Polska firma ABM Jędraszek rozbudowuje fabrykę stolarki okiennej i aluminium pod Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma ABM Jędraszek rozbudowuje fabrykę stolarki okiennej i aluminium pod Łodzią
Polska, rodzinna firma ABM Jędraszek, rozpoczęła rozbudowę jednej z najnowocześniejszych fabryk okien w środkowej Europie. W I kwartale tego roku ruszyła budowa nowej hali produkcyjnej.
Amerykańska sieć Burger King otworzy kolejną restaurację we Wrocławiu artykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska sieć Burger King otworzy kolejną restaurację we Wrocławiu
Trwa ekspansja amerykańskiej sieci fast food Burger King w Polsce. Już w środę, 8 kwietnia oficjalnie otworzy nową restaurację we Wrocławiu. Jest to szósty lokal tego globalnego brandu w stolicy województwa dolnośląskiego.
Polmotors rozbuduje fabrykę automotive w Bielsku-Białejartykuł
Pokaż artykuł
Polmotors rozbuduje fabrykę automotive w Bielsku-Białej
Nowa inwestycja Polmotors dotyczy rozbudowy zakładu w Bielsku-Białej o 1750 mkw. Ponadto przedsięwzięcie zakłada zakup i zintegrowanie elementów linii produkcyjnej do produkcji elementów karoserii wraz z ich kompletacją w procesie zgrzewania i okrawania laserowego.
"Polski Dubaj": Największa w Europie sztuczna plaża w Jarosławcu zyska nową atrakcję [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
"Polski Dubaj": Największa w Europie sztuczna plaża w Jarosławcu zyska nową atrakcję [WIZUALIZACJE]
Województwo zachodniopomorskie i północna część Polski zyska kolejną atrakcję turystyczną. Na największej w Europie sztucznej plaży w Jarosławcu powstanie nowa platforma, z której będzie można podziwiać niesamowity widok na Morze Bałtyckie.
Wielkie inwestycje w Centrum Kliniczno-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi artykuł
Pokaż artykuł
Wielkie inwestycje w Centrum Kliniczno-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Centrum Kliniczno-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi to bez wątpienia najdłużej budowany szpital w Polsce, a niewykluczone, że i na świecie. Jego budowa tak naprawdę jeszcze się nie skończyła. Choć główny budynek szpitala już nie straszy i po 30 latach został oddany do użytku, to budowa całego kompleksu cały czas trwa.
Panattoni pozyskało finansowanie na realizację nowej inwestycji w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni pozyskało finansowanie na realizację nowej inwestycji w Małopolsce
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, pozyskał finansowanie z mBanku na realizację nowej inwestycji w Małopolsce. Środki w wysokości 26 mln euro zostaną przeznaczone na budowę nowoczesnego kompleksu logistycznego Panattoni Park Kraków East V.
Województwo Śląskie zamawia kolejne Impulsy 2artykuł
Pokaż artykuł
Województwo Śląskie zamawia kolejne Impulsy 2
Władze Województwa Śląskiego zdecydowały się skorzystać z prawa tzw. opcji i zamówić cztery kolejne elektryczne zespoły trakcyjne produkowane w nowosądeckim Newagu. To nie koniec kolejowych zakupów w Województwie Śląskim. Władze regionu zamówiły cztery kolejne nowoczesne pociągi. Pod koniec przyszłego roku śląska rodzina Impulsów 2 będzie liczyła 35 pojazdów.
W Lubinie otwarty zostanie Cuprum Park – najnowszy retail park na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
W Lubinie otwarty zostanie Cuprum Park – najnowszy retail park na Dolnym Śląsku
Już najbliższy czwartek, 15 września o godzinie 9:00 otwarta zostanie nowa galeria handlowa na Dolnym Śląsku – Cuprum Park w Lubinie. Inwestycja powstała na działce o powierzchni 43 000 mkw., w centrum miasta, u zbiegu ulic Komisji Edukacji Narodowej i Paderewskiego, w miejscu, gdzie wcześniej funkcjonował hipermarket sieci Tesco, która wycofała się z Polski.
Na Wielkiej Kopie w Sudetach Środkowych ma stanąć 25-metrowa wieża widokowaartykuł
Pokaż artykuł
Na Wielkiej Kopie w Sudetach Środkowych ma stanąć 25-metrowa wieża widokowa
Na Dolnym Śląsku ma powstać kolejna wieża widokowa. Tym razem w Sudetach Środkowych, na szczycie Wielkiej Kopy czwartym po Skalniku, Dziczej Górze i Wołku pod względem wysokości (871 m n.p.m.) i najwyższym we wschodniej części szczycie Rudaw Janowickich.
REKLAMA